Beauty and the Beast

Manolo Time

format 50x60cm

350 zł
Wybierz opcję

Edycja limitowana 1/25, każda praca jest sygnowana ręcznie.

Grafika w passe-partout w formacie 50x60cm. Oprawa: ramka HDF z pleksi. Prace wybrane w opcji bez ramki wysył‚ane są w usztywnionej kopercie.

Numery od 1 do 24 250 zł dostępne: 21
Numer 25 500 zł  

BEAUTY AND THE BEAST - ten cykl skupiony jest wokół tematu czasu i przemijania. Autorka przetwarza obrazy zaczerpnięte z magazynów mody, które wyznaczają współczesne kanony piękna. Jest to kolaż pięknych twarzy i ciał modelek z tarczami zegarów. W tym momencie w sposób symboliczny czas staje się bestią. Jako czwarty element czasoprzestrzeni jest bezwzględny, ponieważ nie możemy go zatrzymać. Jest transcendetny i absolutny. Ten mariaż ma na celu uświadomienie sobie zjawiska przemijania. Od wieków czas stanowił przedmiot rozważań filozoficznych. W swoich pracach Monika Lisiecka po raz kolejny dotyka istotnych problemów dotyczących naszej egzystencji oraz komentuje współczesną rzeczywistość.

“Nie można zatrzymać czasu, strzałka mknie tylko w jednym kierunku, ale świadomość niemożliwości powrotu w jakimś sensie czyni nas szlachetniejszymi.” [Monika Lisiecka]

Copyright © 2019 Monika Lisiecka / MG Studio Małgorzata Lisiecka